کافه باز

باریستا

باریستا بودن در کنار جذابیتش کاری بسیار چالش برانگیز است و برای کسانی که به تازگی این کار را شروع کرده اند ممکن است حتی ترسناک باشد.

برای موفقیت در این کار علاوه بر اینکه باید به حوزه تخصصی تان  مسلط باشید بلکه باید نکات مربوط به ارتباط با مشتری و جذب مشتری را نیز بدانید.

 در این مقاله از کافه باز با ما همراه شوید تا دراین مورد باهم صحبت کنیم.

یک باریستای حرفه ای، متخصص قهوه است!

داشتن اطلاعات تکمیلی در مورد قهوه ها به شما کمک می کند که به آسانی بتوانید مشتری ها را در انتخاب مناسب ترین قهوه راهنمایی کرده و یک باریستای حرفه ای ظاهر شوید.

همیشه لبخند بزنید.

شما فقط با لبخند زدن و تعامل دوستانه با مشتری می توانید لحظات زیباتری برای مشتری بسازید. لبخند زدن و خوش برخورد بودن باریستا تأثیر بسیار خوبی بر مشتری گذاشته و باعث می شود دوباره به کافی شاپ شما برگردد.

باریستا

با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

به خاطر سپردن نام مشتری ها و حتی سفارشات آنها حس بسیار خوبی برای آنها ایجاد کرده و به ایجاد ارتباط با آنها کمک زیادی می کند و باعث می شود که مشتری ها دوباره به کافه شما برگردند.

باریستا باید شنونده خوبی باشد.

هر مشتری ممکن است درخواست های متفاوتی داشته باشد و بسیار مهم است که به آنها  گوش داده و به نیازهایشان توجه کنید.

 برای اطمینان از صحت سفارشات مشتری بعد از دریافت سفارش یک دور دیگر آن را تکرار کنید. ممکن است این کار خسته کننده به نظر برسد اما همین کار کوچک کمک می کند که اشتباهی در سفارشات پیش نیامده و نازضایتی مشتری از شما اتفاق نیفتد.

خونسردی تان را همیشه حفظ کنید.

ممکن است خیلی از اوقات با شلوغی کافه و تعداد زیاد مشتریان رو به رو شوید. برای جلوگیری از هرگونه اشتباهی فقط کافیست که خونسردی تان را حفظ کنید و به خودتان مسلط باشید تا بتوانید خدمات عالی به مشتریان ارائه دهید.

باریستا

به مشتریان حس خاص بودن بدهید.

با انتقال حس خوب و خاص به مشتریان نظرشان را جلب کنید این حس خاص بودن می تواند با ارائه یک آفر کوچک به آنها، نوشتن یک یادداشت بر روی قهوه های بیرون بر و یا چیزهای مشابه باشد.

باریستا حرفه ای از اشتباهاتش درس می گیرد.

هر فردی در هر حرفه ای که باشد ممکن است اشتباه کند اما مهم این است که از اشتباهاتتان درس گرفته و آن را دیگر تکرار نکنید.

باریستا بودن هم مانند هر کار دیگری فوت و فن های خاص خود را دارد هر چه سعی کنید به کارتان تسلط کافی داشته باشید و اصول گفته شده در این مقاله را رعایت کنید تایج بهتری خواهید گرفت.

منبع : typsy

https://blog.typsy.com/how-to-be-a-barista-tips-for-beginners

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.