کافه باز

چه چیز در یک شات اسپرسو است؟

اینبار در زمان عصاره گیری، از یک شات شیشه ای استفاده نمایید تا زیبایی های نهفته در یک فنجان قهوه را دقیق تر نگاه کنید. هر شات اسپرسو شامل لایه های مختلفی می باشد.

محتویات شات اسپرسو در شات شیشه ای

لایه بالایی: کرما  – Crema

در بالاترین لایه از یک شات اسپرسو، لایه ای به رنگ قهوه ای – طلایی شکل می گیرد که به آن کرما گفته می شود. این لایه دارای طعم و آرومای بالایی می باشد. ترکیب قسمت کرما، قند و پروتئین است که مانند دیگر عصاره های گیاهی می باشد.

در فرایند عصاره گیری دانه های آسیاب شده قهوه، عصاره ای روغنی تشکیل می گردد و پس از کامل شدن فرایند عصاره گیری، به شکل حلقه هایی به رنگ طلایی – روشن روی شات اسپرسو نمایان می شوند. باید مطمئن شوید در زمان ظاهر شدن این قسمت عصاره گیری را متوقف نمایید تا طعم قهوه تغییر ننماید و در بهترین حالت خود قرار داشته باشد.

لایه میانی: بادی – Body

در پایین کرما، لایه ای به رنگ قهوه ای کاراملی شکل می گیرد که به آن بادی ( بدنه ) گفته می شود. این لایه در طعم قهوه بسیار موثر است.

  • بادی رقیق – Light Body

    بادی رقیق یا آبکی،  ماندگاری طعم (After Taste) بسیار پایینی دارد. معمولا قهوه هایی که در مناطقی با ارتفاع پایین کشت می شوند یا در شرایط نامناسب نگهداری می شوند، بدنه رقیق تری دارند. همچنین عصاره گیری نامناسب نیز می تواند در کاهش میزان بادی تاثیر داشته باشد.

  • بادی میانه – Medium Body

بادی بالانس ( میانه ) نقطه ای در بین بادی رقیق و سنگین است، که قهوه در متعادل ترین طعم خود قرار دارد. با توجه به اینکه قهوه رقیق و یا سنگین برای هر سلیقه ای مناسب نیست، معمولا بهترین حالت برای سرو قهوه، بالانس می باشد. تقریبا با هر نوع دان قهوه از هر کشور، با بادی سنگین یا رقیق، می توان با تکنیک های مختلف در عصاره گیری، عصاره بالانسی استخراج نمود.

  • بادی سنگین – Heavy Body

بادی سنگین به راحتی روی زبان قابل احساس است و مانند بافتی روی سطح زبان می نشیند. این حس ناشی از ترکیب چربی، پروتئین و فیبر موجود در قهوه است. قهوه ها با بادی سنگین معمولا در مزارع مرتفع ( بیش از 1200 متر از سطح دریا ) یا قهوه هایی است که در مزرعه های سایه دار ( معمولا سایه درخت های بلند تر ) کشت می گردند.  البته نوع اصاره گیری نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار است.

لایه پایینی : قلب – Heart

در پایین ترین لایه از یک شات اسپرسو، لایه ای به رنگ قهوه ای تیره وجود دارد که قلب قهوه نامیده می شود. این لایه طعم تلخ قهوه را به زبان شما منتقل می نماید که ترکیب آن با عطر و طعم کرما، بالانس طعمی را فراهم می آورد.

نکته ای در مورد قهوه

فشار زیادی که در فرایند عصاره گیری مورد استفاده قرار میگیرد، باعث ایجاد تمرکز بسیار بالایی از طعم در عصاره قهوه می شود. این بدین معناست که اسپرسو برای تولید نوشیدنی های دیگر نظیر کاپوچینو، یا لاته نیز بسیار مناسب است و رقیق سازی قهوه باعث از بین رفتن طعم و عطر آن نمی شود.

منبع: espressocoffeeguide

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.