کافه باز

7 ایده بازاریابی برای کافه ها

بازاریابی و جذب مشتری برای کافه شما یکی از موضوعات بسیار مهم بوده که باید به آن توجه کرده و نکات مربوط به آن را بدانید.

در این مقاله از کافه باز که ویژه کافه دارها یا کسانی که قصد راه اندازی کافه را دارند، در مورد 12 ایده بازاریابی با شما صحبت می کنیم.

کافه

1- به همسایه هایتان توجه کنید!

بهترین بازار شما می تواند اطرافیانتان باشند. با توجه به افرادی که در محدوده کافه شما سرکار هستند و در طول روز به قهوه و کافئین نیاز دارند بهترین بازریابی را می توانید انجام دهید.

مثلا می توانید یک شرکت را شناسایی کرده و به کارمندانش کارت تخفیف بدهید و با ارائه قهوه هایی عالی به آنها نظرشان را جلب کنید تا با دیگران هم در مورد کیفیت قهوه های شما صحبت کنند.

2- حضور کافه تان را در گوگل و شبکه های اجتماعی تقویت کنید.

بسیاری از افراد برای نوشیدن یک قهوه مناسب یک کافه را سرچ می کنند و آن هایی که رتبه بالاتری داشته باشند و یا افراد در مورد آن نظرات بهتری داده باشند را انتخاب می کنند. پس بهتر است که حضور فعال و پر رنگی داشته باشید تا دیگران به کافه شما توجه کنند.

کافه

3- برگزاری رویداد های خاص در کافه

شما می توانید با برگزاری رویدادهای خاص مثلا رویدادهای خیریه، کتاب خوانی و… افراد را به حضور تشویق کرده و بازاریابی برای مخاطبان هدفتان انجام دهید. یادتان باشد که دو هفته قبل از رویداد آن را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و بعد از رویداد هم تصاویری از آن را به اشتراک بگذارید.

4- از ساعت های خلوت کافه استفاده کنید.

در بسیاری از کافه ها در ساعت 2 تا 3 بعدازظهر تقریبا هیچ مشتری ای نیست! در این ساعت ها می توانید با آفرهای خاصی تعداد مشتریان بیشتری را جذب کنید. مثلا افراد به ازای سفارش هر نوشیدنی یک نوشیدنی رایگان هم دریافت کنند.

کافه

5- از موارد خاص استفاده کنید.

باید مزیتی داشته باشید که نسبت به رقبایتان بیشتر دیده شوید و همچنین در یاد مردم بمانید. مثلا کافه ای که اتاق بازی برای کودکان داشته باشد می تواند پدر و مادران زیادی را به خود جذب کند. باید چیزی را پیدا کنید که بتوانید مردم را خوشحال کنید.

6- مشارکت های محلی

می توانید با کسب و کارهای اطرافتان همکاری کنید مثلا به آژانس های ملکی، آرایشگاه ها و … قهوه رایگان بدهید تا در ازایش به مشتریانشان کارت قهوه کافه شما را بدهند.

7- مسابقه برگزار کنید.

در ازای یک جایزه مانند کارت تخفیف، میز رایگان برای 3 نفر و… از افراد بخواهید تا در مسابقه های شما در شبکه های اجتماعی شرکت کنند یا مثلا چند نفر از دوستانشان را زیر پست اینستاگرام شما تگ کنند. برگزاری مسابقه یکی از بهترین راه ها برای معرفی شما به افراد بیشتر و جذب مشتریان بیشتر است.

در این مقاله فقط به چند مورد از ایده های رایج در بازاریابی کافه اشاره کردیم. با کمی خلاقیت می توانید روش های دیگری را هم پیدا کنید و با روش های ساده و مشابه مشتری هایتان را چند برابر کنید.

منبع: sevenmiles

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.