دسته‌بندی نشده

آشنایی با انواع فیلترهای قهوه

برای تهیه قهوه با استفاده از روش دمی، از انواع فیلترهای قهوه می توان استفاده نمود.فیلتر باعث می شود تا قهوه شما طعمی قوی داشته باشد. اگر می خواهید در مورد این فیلتر ها بیشتر بدانید با این مقاله از کافه باز با ما همراه باشید.

فیلتر قهوه چطور کار می کند؟

پس از اینکه آب داغ دانه های قهوه را حل کرد و طعم و رایحه آنها را جذب نمود، فیلتر این مواد اضافی را از مایع قهوه جدا می کند. فیلتر ها دارای جنس های مختلفی بوده و اغلب هم از مدل های کاغذی و یک بار مصرف آنها استفاده می شود.

این فیلترها به اندازه کافی متخلخل بوده که مایع می تواند از آن عبور کند.

فیلترهای قهوه از چه جنسی ساخته شده اند؟

همانطور که نوع دانه های قهوه بر عطر و طعم تأثیر می گذارد ، جنس فیلتر نیز تأثیر گذار است. متداول ترین انواع فیلتر قهوه کاغذ ، فلز و پارچه است.

فیلترهای قهوه کاغذی

فیلترهای قهوه کاغذی یکی از رایج ترین فیلترهاست. به راحتی می توانید آنها را در هر فروشگاه مواد غذایی پیدا کنید. آنها در قهوه سازهای قطره ای استفاده می شوند.

فیلترهای کاغذی بسیار جاذب بوده و محکم بافته می شوند و اکثر روغنهای اضافی و مایع تمیز کننده را از بین می برند.

فیلترهای کاغذی معمولا به صورت مخروطی و در اندازه های مختلف برای سازگاری با دستگاه قهوه ساز موجود هستند. این فیلترهای کاغذی را می توانید از فروشگاه کافه باز تهیه نمایید.

چطور باید از فیلتر کاغذی قهوه استفاده نمود؟

بسته به روش دم کردن، روش های مختلفی برای استفاده از فیلتر قهوه کاغذی وجود دارد.

مثلا برای استفاده از دریپر، آب به طور جداگانه به جوش می آورید. فیلتر کاغذ را داخل مخروط قرار داده و آن را با آب گرم اشباع کنید. مخروط را روی لیوان قرار دهید، مقادیر قهوه را در فیلتر ریخته و روی آن آب بریزید و قهوه شما در یوان آماده است.

چرا برخی از فیلترهای قهوه کاغذی قهوه ای و برخی دیگر سفید هستند؟

رنگ فیلتر به سفید یا قهوه ای بودن کاغذ بستگی دارد. در حالی که هیچ یک از این گزینه ها بر کیفیت قهوه تأثیر نخواهد گذاشت ، فیلترهای سفید نشده سازگارتر با محیط زیست هستند. فیلترهای قهوه سفید شده کاغذ را از رنگ طبیعی آن که قهوه ای است دور می کند.

فیلترهای قهوه فلزی

فیلترهای قهوه فلزی تجربه متفاوتی از فیلترهای کاغذی دارند. این مش به طور حتم منافذ بزرگتری دارد ، بنابراین به اندازه بسیاری از روغنهای طبیعی یا دانه های کوچک قهوه مسدود نمی شود. حتی بهترین فیلتر قهوه فلزی به برخی از ذرات و باقی مانده ها اجازه عبور می دهد، اما این لزوماً چیز بدی نیست. اندازه منافذ فیلتر قهوه هنوز کوچک است ، که باعث می شود ذرات به سختی قابل توجه باشند.

بسیاری از افراد دریافتند که این بدن اضافی و روغنهای همراه با آن ، در واقع طعم و مزه بسیار غنی تری نسبت به فیلترهای کاغذی به شما می دهند. برخی از طعم ها فقط در صورت وجود روغن ، خود را نشان می دهند و شیرینی را ارائه می دهند که فیلترهای کاغذ آن را از بین می برند.

نحوه تمیز کردن فیلتر قهوه فلزی

تمیز کردن فیلترهای فلزی قهوه می توانند مشکل باشند. هنگام تمیز کردن فیلترهای قهوه ، باید مراقبت روزانه و تمیزکاری عمیق ماهانه را در نظر بگیرید. فیلتر باید با آب و صابون شسته شود. اگر در سوراخ های فیلتر قهوه گیر می کند، باید آنها را بیرون آورد.

این شستشوهای روزانه برای جلوگیری از تجمع بیش از حد کافی است ، اما برای تازه نگه داشتن قهوه لازم است که ماهی یک بار به صورت عمیق فیلترهای فلزی را شست و شو دهید. شما می توانید این کار را به چند روش انجام دهید:

فیلتر را به مدت چهار ساعت در صابون ، آب ، اسید سیتریک و پراکسید هیدروژن خیس کنید.
فیلتر را در سرکه سفید و مخلوط آب بجوشانید (1:13) و اجازه دهید تا یک شب خیس بخورد.
فیلتر را با تمیز کننده فیلتر قهوه تمیز کنید.

بعد از این شستشو ، اطمینان حاصل کنید که به عنوان مرحله آخر کاملاً آبکشی و با آب و صابون بشویید.

فیلترهای قهوه پارچه ای

غیر معمول ترین نوع فیلتر است. اگرچه این فیلترها فواید زیادی دارند. همانند فیلترهای کاغذی ، فیلترهای پارچه ای در گرفتن همه دانه های قهوه بسیار عالی عمل می کنند. با این حال ، همانند فیلترهای فلزی، هنوز هم تمام روغن هایی که در طعم قهوه نقش دارند، به دست می آورید. با دم کشیدن قهوه با این مواد، یک فنجان غنی به دست می آورید که حاوی هیچ دانه یا ذره ای نامطبوع نیست.

بین هر دم ، این فیلترها باید شسته شوند ، اما نباید اجازه دهید خیلی خشک یا مرطوب شوند. معمولاً فیلترهای پارچه ای قبل از شروع محلول های ریز و روغن ، برای حدود 30 دم دوام می آورند تا در طعم قهوه نفوذ کنند. با این حال ، می توان آنها را برای حدود 100 دم با خیال راحت استفاده کرد.

منبع: beanpoet

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.